W całej przyrodzie jest jakiś szyfr, od którego klucz rzucił BÓG w przepaść…
…najłatwiej zatem obserwować przyrodę na klęczkach.
ks. prof. Włodzimierz Sedlak


Moja Hodowla

Moje pieski są pełnoprawnymi domownikami. Są otaczane miłością. Każdy z nich ma swoje miejsce w domu i każdy z nich czuje się jego współwłaścicielem. Z racji swoich cech charakteru wnoszą do domu klimat ciepła, spokoju i beztroskiej zabawy. Można godzinami przyglądać się, jak ze sobą baraszkują. Żyją w przyjaznej,ciepłej, domowej atmosferze, w obecności dzieci, za którymi przepadają. Bardzo ważne w hodowli jest aby psy były prawidłowo karmione i pielęgnowane.  Cała biała gromadka jest pod stałą opieką weterynaryjną.

Moja hodowla jest stowarzyszona i zarejestrowana w POLSKIM  ZWIĄZKU  KYNOLOGICZNYM -  PKPR w Polsce.

CZYSTOŚĆ  RASY  w mojej hodowli potwierdzają  TESTY GENETYCZNE DNA, które posiadają wszystkie moje pieski.  

No i również wspaniałe rodowody, w których można znależć korzenie wielu najsłynniejszych HODOWLI MALTAŃCZYKÓW na ŚWIECIE. Zaliczyć do nich można takie hodowle jak:

TA - JON'S , WONDER OF LOVE, SUPERS - SUPERS, WHITESHADOW, CINECITTA, MONWHITE STAR.

POLSKI KLUB  PSA RASOWEGO organizuje wystawy psów rangi KRAJOWEJ I MIĘDZYNARODOWEJ. Osiągnięcia moich piesków można zobaczyć w zakładce WYSTAWY. Ogromnie sobie cenię współpracę z POLSKIM  ZWIĄZKIEM  KYNOLOGICZNYM - PKPR , który prowadzą osoby o bardzo wysokich kwalifikacjach zawodowych w tej branży zawodowej – ludzie o wielkim sercu !!!

Charakterystyka

Maltańczyk to nie tylko cacko do towarzystwa, ale przede wszystkim piesek pełen radości życia, spontanicznej życzliwości i bezwarunkowej miłości do ludzi. Jest niezwykle inteligentny, wesoły, czuły, o łagodnym harmonijnym usposobieniu. Potrafi być zazdrosny o swojego pana, a nawet może się obrazić. Łagodność jego, cierpliwości oraz żywiołowości pozwala na radosne kontakty z dziećmi. Niektóre źródła w literaturze podają również informacje, że kiedyś wykorzystywano cudowną energię Maltańczyka poprzez przykładanie go na bolące miejsce w ciele, upatrując w tym cudownych uzdrowień (ponoć były). Są to pieski hipoalergiczne, a to oznacza, że alergicy także mogą cieszyć się z ich obecności w swoim domu. Nie gubią one sierści, a włosy które są jedwabiście miękkie należy co jakiś czas skracać. Proszę pamiętać o tym, że Maltańczyk czy to z okrywą włosową do samej ziemi, czy też z włoskami krótkimi jest zawsze jednakowo kochany. Sami decydujmy o tym co nam się podoba, co jest najlepsze dla nas i dla naszych milusińskich pupili. Maltańczyk jest niezwykle żywotny , bo żyje około 18-20 lat. Bardzo rzadko choruje, jeśli jest prawidłowo karmiony i pielęgnowany.Do każdego domu Maltańczyk przynosi ze sobą wiele radości, wierności i bezwarunkowej miłości. Gdyby umiały mówić, pewnie my ludzie wiele byśmy się od nich nauczyli. Posiadanie Maltańczyka to dla każdego człowieka ważne lekcja niezwykłej subtelności, taktu, delikatności, cierpliwości, wrażliwości, czułości, troskliwości oraz źródło dozgonnej miłości. Sprawdź Sam ile jest prawdy w tych słowach, które napisałam, a wynik może Cię mile zaskoczyć!!!

Moja domowa Domowa Hodowla Maltańczyków to oaza ciepła i  psiej radości,  gdzie głównym priorytetem jest miłość do zwierząt.

Maltańczyk

Maltańczyk to malutki (2-3kg) śnieżno biały piesek należący do grupy bichonów (dziewiąta grupa FCI) Należy do najstarszych ras świata. Liczne przekazy w literaturze i sztuce wskazują na to, że rasa ta zrodziła się już w odległej starożytności, przed kilkoma tysiącami lat. Znana była w Starożytnym Egipcie, Rzymie, Grecji. Odnajdywano rysunki tego filigranowego pieska na ścianach grobowców Faraona. A więc bywał w pałacach możnowładców tego Świata. Za prakolebkę Maltańczyka uważa się kraje środkowego obszaru Morza Śródziemnego. Jego atrakcyjny wygląd i dworskie pochodzenie było źródłem natchnienia dla takich artystów jak: Rembrandt, Rubens, Goya. Wizerunki Maltańczyków u boku pięknych matron na renesansowych salonach stworzyło wielu artystów tamtej epoki. W dzisiejszych czasach lista szczęśliwych posiadaczy tych przeuroczych piesków jest długa: Elvis Presley, Marilyn Monroe, Elizabeth Taylor, Ewa Longoria, Mariah Carey, Britney Spears, Jessica Simpson, Paris Hilton, Madonna.